НОВЕЛИ ЗАКОНОДАВСТВА

Дітей без щеплень відтепер законно не братимуть в садочки

Адвокат Валентин Дупак

У Верховному Суді під час розгляду справи № 682/1692/17, прийшли до висновку, що дитсадок може відмовити в прийнятті дитини, якій не має щеплень.


Відзначається, що у відповідній постанові від 17 квітня 2019 року суд пояснив, що вимога про обов’язкову вакцинацію населення проти особливо небезпечних хвороб, з огляду на потребу охорони громадського здоров’я, а також здоров’я зацікавлених осіб, є виправданим. Тут превалює принцип важливості громадських інтересів над особистими, але лише в тому випадку, коли таке втручання має об’єктивні підстави – тобто було виправданим.

ЄСПЛ в рішенні по справі “Соломахін проти України” роз’яснив, що, хоча обов’язкове щеплення як примусова медична міра, є втручанням в право на повагу до приватного життя особи, але вона виправдана цілями охорони здоров’я населення і необхідністю контролювати поширення інфекційного захворювання.

Відповідно до Закону “Про захист населення від інфекційних хвороб” рішення про проведення щеплень дітям у віці до п’ятнадцяти років приймають їх батьки або інші законні представники. Батьки можуть відмовитися від проведення обов’язкових щеплень дитині. Однак діти, які не отримали профілактичних щеплень, не можуть відвідувати дитячі установи. Якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до дитсадка і відвідувати його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ!:  Юрист Рівне: кваліфікація нового злочину

Разом з тим, відповідно до пункту 6 Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, питання відвідування дитиною дитсадка, батьки яких відмовилися від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією.

Згідно з цим, адміністрація дитячого садка може відмовити батькам, що не прищепили дітей, в прийнятті їх малюка в установу (за умови дотримання законодавчих вимог: зокрема, наявності висновку лікарсько-консультативної комісії).