НОВЕЛИ ЗАКОНОДАВСТВА

Хто такі колектори і як їм протистояти

Адвокат Валентин Дупак

Колекторські компанії буквально вводять в жах громадян. Багато хто починає панічно бояться, коли їм починають дзвонити колектори. Листами, телефонними дзвінками, повідомленнями на телефон спочатку починають нагадувати про борг, нерідко погрожуючи під час розмов судами, в’язницями, нанесення тілесних каліцтв.

Насправді згідно із законом, в’язниця вам не загрожує, навіть якщо при заповненні банківського або МФО договору були внесені завідомо недостовірні дані.
Суд може відбутися, але це крайній захід, до якої стягнення боргу практично ніколи не доходить. Причина банальна: судовий розгляд – це вкрай тривалий процес. При цьому не завжди рішення суду вигідніше, ніж результативність психологічного тиску
на вас.

Факторингова компанія працює по різному:

  1. Фірми, що займаються поверненням боргів за певний відсоток від МФО і банку;
  2. Компанії, які за невелику оплату викуповують проблемні кредити у банку по праву переуступки прав стягнення боргів.
    Якщо компанія займається поверненням боргів за відсоток від банку або мікрофінансової організації без переданого договору про права переуступки, і ви про це дізналися. Можете сміливо припиняти розмову. Вам нічого не буде, просто можете
    відповісти, що при повторному дзвінку повідомте в поліцію.
    Якщо факторингова (колекторська) компанія викупила права переуступки боргу, тоді вони мають право з вами спілкуватися.
    Що робити, якщо вам подзвонили?
  3. Якщо почалися погрози на Вашу електронну адресу, тоді попросіть їх спілкуватися ввічливіше, повідомивши про те, що вся розмова записується.
  4. Уточніть назву компанії, юридичну адресу, ім’я та прізвище людини, яка вам подзвонив.
  5. З’ясуйте, чи є у них договір права переуступки боргу. Якщо є, то нехай назвуть номер договору. Уточніть суму боргу.
  6. Після з’ясування нюансів порекомендуйте їм більше не дзвонити, так як ви маєте право звернутися із заявою в поліцію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ!:  Юрист Рівне: повернення арештованого та вилученого слідчим автомобіля власнику

Крім дзвінків, колектори можуть приїжджати або дзвонити колегам, родичам, сусідам боржника, розповідаючи, що ця людина повинна велику суму грошей. Однак так вони порушують статтю 182 КК України про недоторканність приватного життя позичальника і поширення конфіденційної інформації, за що контрагент може отримати до 2 років позбавлення волі.

До останнього етапу – суду, в 99% випадків не вдаються. Найчастіше це роблять банки. Самі факторингові компанії або, як вони себе називають, колектори максимум що будуть робити, це залякувати і інформувати все ваше оточення, яке впливає на вас.

Як їм протистояти?

Якщо вам дзвонять після 10 вечора, загрожують, повідомляють інформацію про вас всьому оточенню, друзям, колегам, батькам, сусідам, пишіть заяву в поліцію. Так виможете відкрити кримінальне провадження проти факторингової компанії.

Пам’ятайте, заборгованість – це проблема не тільки ваша, але банку. Він обов’язково піде вам на поступки, почне з вами бесіду, якщо ви звернетеся до нього.

Звертайтеся до юриста в разі проблем з банком і колекторами:

м. Рівне, вул. Гагаріна, 39, офіс 25. Тел.: +38-068-647-10-77 АДВОКАТСЬКЕ БЮРО “ДУПАКА ВАЛЕНТИНА ГЕРМАНОВИЧА”

Адвокат Рівне. Юрист Рівне