Таке явище трапляється скрізь та усюди, незалежно чи це у столиці чи у провінційному місті. В даному випадку мова буде йти не про моральний аспект даного прояву неповаги до оточуючих, а власне про юридичну сторону такої ситуації.
Саме юридичну сторону – оскільки ми навіть не задумуємось, що ми кожного дня перебуваємо у цивільно-правових відносинах. Так і ваше перебування у громадському транспорті не виняток із такої собі «паралельної юридичної реальності». А відтак ви маєте права, а водій в даному випадку – обов’язки. Здавалося які права ми маємо у такій дрібній та повсякденній потребі як пересування у громадському транспорті? Найголовніше – у вас є право отримати послуги якісно та безпечно. А водій зобов’язаний неухильно виконувати правила дорожнього руху, вимоги закону України «Про захист прав споживачів».
Доволі часто ми можемо спостерігати коли водій маршрутки курить, не виходячи із салону. Проте ви вправі звернути останньому увагу на це та повідомити, що це порушення та вимагати зупинити автобус та повернути кошти, оскільки послуги, які вам надає перевізник, являються неналежної якості. Крім цього необхідно викликати поліцію і у такому випадку на водія складуть протокол про адміністративне правопорушення та притягнуть до відповідальності, оскільки існує ряд нормативно-правових актів, які забороняють та передбачають відповідальність за куріння в пасажирському транспорті. Наприклад ст. 119 КУпАП — Куріння в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або трамваях — тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А це не багато, не мало – від 85 до 340 гривень
Будьте пильні, проявляйте свою правосвідомість та реагуйте на такі правопорушення, які є негативним явищем у нашому повсякденному житті.