НОВЕЛИ ЗАКОНОДАВСТВА

Регулювання діяльності таксі. Юридичні нюанси

Адвокат Валентин Дупак

Пункт 86 Постанови Кабміну від 18.02.1997 року «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» визначає, що автомобільний перевізник, автомобільний самозайнятий перевізник, які здійснюють перевезення пасажирів та їх багажу на таксі (далі – послуги таксі), повинен дотримуватися вимог законодавства про автомобільний транспорт та захист прав споживачів.

Для надання послуг таксі автомобільні перевізники, автомобільні самозайняті перевізники повинні мати зареєстровані відповідно до законодавства транспортні засоби, відповідну ліцензію і ліцензійну картку на кожний автомобіль, обладнаний відповідно до встановлених технічних вимог.

Право на позачергове перевезення на таксі надається вагітним жінкам, особам з інвалідністю, пасажирам з дітьми дошкільного віку та особам похилого віку.

Якщо ви замовили таксі, а потім зустріли знайомих, з якими вам по дорозі, водій таксі не має права стягувати з вас більшу платню, ніж було домовлено попередньо з оператором. Згідно з цими Правилами, в разі одночасного перевезення кількох пасажирів сума, яку повинен заплатити кожен із пасажирів, розраховується шляхом поділу загальної суми вартості проїзду на кількість пасажирів пропорційно відстані поїздки кожного.

Якщо по дорозі таксі зламалося, пасажир усе одно повинен заплатити за відстань, яку проїхав.

Таксист не має права пропонувати комусь поїздку без згоди пасажирів, які перебувають у салоні таксі.

Розрахунки за послуги таксі проводяться після закінчення перевезення. На вимогу пасажира йому видається чек відповідно до оплаченої вартості проїзду. У той час, коли у більшості таксі в Україні навіть не має таксометру..

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ!:  Юрист Дупак В.Г.: знаходження особи під час судового засідання в металевій клітці - ЗАБОРОНЕНО!