НОВЕЛИ ЗАКОНОДАВСТВА

Штраф за перевезення дитини без автокрісла. Лазівка для водіїв

Адвокат Валентин Дупак

Закон про штрафи для водіїв, що перевозять дітей без автокрісел, містить лазівки, що дозволяють уникнути покарання.

Ніяких автокрісел ніякий закон не ввів. Можливо, слуги народу “дійсно хотіли таку новину зробити, але “турборежим” зіграв з ними злий жарт. Написали в законі, що забороняється перевозити дітей в транспортних засобах, оснащених ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину. Що таке спеціальні засоби, в закон люди не внесли.

На сайті Верховної Ради є визначення категорії “спеціальні засоби”. Там сказано, що спецзасоби – це гумові кийки, наручники, сльозогінний газ.

Для того, щоб везти дитину, ви повинні в автомобілі з ременями безпеки використовувати гумові кийки, наручники, сльозогінний газ. Якщо везете двох дітей, одному даєте кийок, іншому наручники, і тоді ви дотримуєтеся правил дорожнього руху.

В правилах дорожнього руху є пункт 2.3, який дозволяє водіям і пасажирам таксі не пристібатися зовсім. Це чинна норма, її ніхто не скасував. Просто додали, що якщо везете дитину, потрібні спецзасоби. Визначення спецзасоби в законі не додали.

Так, згідно з Правилами дорожнього руху (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF) забороняється перевозити:

  • дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, – у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля – без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда;
  • дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля;
  • організовані групи дітей у темну пору доби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ!:  Юрист Дупак В.Г.: УкрСЕПРО, вопросы сертификации

Вищевказаним Законом пропонується ст. 121 КУпАП доповнити частинами десятою та одинадцятою та встановити відповідальність водіїв за порушення правил при перевезенні дітей. Визначено, що це порушення тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн). При цьому повторне протягом року вчинення порушення передбачає штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн).

Змінами до частини першої статті 222 КУпАП обов’язок складати протоколи у справах про адміністративні правопорушення, передбачені частинами десятою та одинадцятою ст. 121 КУпАП, покладається на уповноважених посадових осіб органів Національної поліції.