Юридичні поради щодо укладення кредитного договору для клієнта:
- Обчисліть загальну ціну кредитуСпокусившись вигідними умовами кредитів, мало хто усвідомлює скільки необхідно буде заплатити в цілому. Порахуйте дану суму заздалегідь, щоб уникнути фінансових проблем після підписання договору.
- Ознайомтеся зі штрафними санкціямиУ разі недотримання термінів погашення будь-якої позики до позичальника застосовуються штрафні санкції. Зверніть увагу на розмір пені за кожний пропущений день, а також існування додаткових штрафів і пені.
- Перевірте наявність чіткого графіка платежівКредитний договір повинен містити графік, за яким будуть проводитися платежі. Заздалегідь переконайтеся, що даний графік роздрукований на окремому аркуші, містить чітко визначені дати і додається до угоди.
- Зверніть увагу на вимоги дострокового погашення кредитуДаний пункт визначає умови, за яких банк може зажадати дострокового погашення кредиту. Зазвичай даний пункт застосовується до несумлінних платників.
- Уточніть у співробітника банку про можливість дострокового погашення кредитуПри цьому, зверніть увагу на існування додаткових комісійних зборів, термінів обмеження на таку операцію.
- Після підписання кредитного договору з банком Ви маєте повне право від нього відмовитися протягом 14 календарних днів з моменту підписання обома сторонами.Для цього потрібно в письмовій формі звернутися в банк і відкликати свою згоду на укладення кредитної угоди. Пояснювати причини в даному випадку не обов’язково. Неможливо використовувати відгук споживчих кредитів на придбання житлової площі, іпотеку.
- Здійснюйте платежі згідно з графіком, а у разі, якщо у Вас виникли фінансові труднощі і Вам просто нічим платити за кредит, не панікуйте! У вас є можливість письмово звернутися до банку з проханням відстрочити платіж у зв’язку з фінансовими труднощами. Велика ймовірність, що банк піде Вам на зустріч і не буде стягувати штраф.
- Візьміть заздалегідь у банку шаблонний кредитний договір для ретельного вивчення всіх перелічених вище пунктів.