НОВЕЛИ ЗАКОНОДАВСТВА

Патрульні чують від вас перегар. Що робити?

Адвокат Валентин Дупак

По-перше, все ж раджу не сідати за кермо авто напідпитку. Це збереже не тільки ваше життя та здоров’я.

Якщо керуватися положеннями Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, то огляду на стан сп’яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп’яніння є:

  • запах алкоголю з порожнини рота;
  • порушення координації рухів;
  • порушення мови;
  • виражене тремтіння пальців рук;
  • різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
  • поведінка, що не відповідає обстановці.

Установлення стану алкогольного сп’яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами вище згаданої Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров’я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Наприклад, зупинив вас коп десь о другій годині дня, ознаки алкогольного сп’яніння – перегар, а ви тверезі. Далі все відбувається за процедурою, на кшталт «добрий день, сержант Петренко, можна ваші документи» з питаннями вживали алкогольні напої чи ні. Не в зовсім адекватному стані ще й спір починається «а на якій підставі вам потрібні мої документи».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ!:  Проверка контрагентов и деловых партнеров / юрист Дупак Валентин Германович

Час йде..

Коли дійшли вже якоїсь «золотої середини», треба пройти той самий тест «подихай у трубочку». Вас, за процедурою, перед проведенням огляду на стан сп’яніння поліцейський повинен проінформувати про порядок застосування спеціального технічного засобу. Ваше право вимагати надання сертифікату відповідності та свідоцтва про повірку робочого засобу вимірювальної техніки для ознайомлення. Починається пошук свідків, їх повинно бути двоє, відповідно до Інструкції.

Час йде..

Подихали. Більше 0,2 проміле. Коп складає купу папірців «процесуальних документів», з якими ви, не важко здогадатися, не погоджуєтесь.

Час йде..

А вам ще й адвокат знадобився, бо «без нього я нічого не скажу і нікуди не поїду, і ніякий огляд проходити не буду»! Адвокат їде не 5 хвилин, а інколи і не годину – довше.

І так спливає дві години.

А якщо пройшло більше 2 годин між виявленням ознак та проведенням огляду у закладі охорони здоров’я, аналізи вже не є законними. Так, суто біологічно, повний цикл протверезіння проходить приблизно за 24 години, інколи – швидше, інколи – довше. Все залежить від виду алкоголю, його якості, кількості, здоров’я та метаболізму особи. Однак, то біологічно, а ми керуємося законом! 2 години так дві години! І за 130-ю КУпАП до відповідальності вас вже не притягнуть.

Проблема у тому, що наявність запаху із порожнини рота (перегару) не завжди свідчить про наявність стану алкогольного сп’яніння у людини. Часто перегар свідчить просто про вживання неякісного продукту напередодні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ!:  Рекомендації щодо застосування рекомендованих ставок адвокатського гонорару

ПРИ ПОТРЕБІ У ДОПОМОЗІ ТЕРМІНОВО ЗВЕРТАЙТЕСЬ:
Рівненська обл., м. Рівне, вул. Гагаріна, 39, офіс 25
АДВОКАТСЬКЕ БЮРО “ДУПАКА ВАЛЕНТИНА ГЕРМАНОВИЧА”
Тел.: 068-647-10-77, 073-647-10-77