НОВЕЛИ ЗАКОНОДАВСТВА

Приховування заробітків при сплаті аліментів / юрист Дупак Валентин Германович

Валентин Дупак
ДУПАК ВАЛЕНТИН ГЕРМАНОВИЧ ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ, ЮРИСТ ОНЛАЙН, юрист рівне, адвокат рівне, безкоштовна юридична консультація, юрист Рівне, юрист Ровно, Дупак Валентин, Дупак Валентин, Германович, юридична консультація, адвокат, юрист, сімейне право, аліменти, КУпАП, кримінальне право, трудове право, господарського, цивільного, кримінального, корпоративного, та адміністративного права, розлучення, суд, консультації, юрист сарни, юрист костопіль, автоюрист, автоадвокат, сімейний адвокат, Народний Рух, Народний Рух України, рівне, Рівне, Ровно

Сім`я виникла досить давно, але, на жаль, за різних причин сімейне життя – яке повинне бути джерелом радостей, може перетворитися на джерело труднощів, протиріч, сварок та непорозумінь для двох дорослих людей. Іноді розлучення – єдиний спосіб виходу із складної ситуації, яка з кожним днем все більше і більше породжує неприязнь та недовіру подружжя один до одного. Україна є на першому місці в Європі за кількістю розлучень. Розпадається багато сімейних пар і виникає багато проблем, які потрібно вирішувати для блага дітей певної сім`ї. 

В юридичній площині після розлучення виникають різні питання: з ким одного із колишнього подружжя залишаться проживати діти, побачення з дітьми та інші неврегульовані справи, а особливо важливим є питання аліментів. Керуючись Сімейним Кодексом України, частина 2 стаття 181 за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. Але, якщо домовленості між колишнім подружжям щодо допомоги на утримання дитини не досягнуто дане питання вирішується у суді. Судом може бути винесене рішення про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей з усіх видів заробітку у відповідності до відсоткової ставки встановленої судом згідно законодавства.

Але, навіть маючи рішення суду, існують випадки, коли батьки свідомо відмовляються від сплати аліментів на забезпечення потреб власної дитини. Одним із способів є приховування дійсного заробітку. Наприклад, на той момент коли було винесено рішення суду про стягнення аліментів з усіх видів заробітку, платник мав дохід лише за місцем своєї роботи, з якого і відбувалися нарахування аліментів. Але, з часом платник аліментів вийшов на пенсію, отримав додаткову роботу не полишаючи ту роботу з якої і надалі відбуваються відрахування коштів і при цьому всьому не попередив державного виконавця про зміни стосовно свого заробітку, зміни місця роботи тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ!:  «Треба здати гроші на ремонт школи!» або чи може школа фінансуватися за рахунок батьків? / адвокат Дупак В.Г.

Коли стане відомо про недобросовісне відношення платника аліментів до своїх зобовя ` зань може пройти немало часу і тоді щоб повернути кошти, які повинні були йти на допомогу по вихованні та забезпеченні дитини може бути важче. Що потрібно робити в такому випадку?

По-перше, потрібно достовірно перевірити інформацію, яка стала відома про отримання додаткового заробітку платником аліментів. Дана перевірка проводиться Державною виконавчою службою в якій перебуває виконавчий лист виданий судом про стягнення аліментів, а саме державним виконавецем, яким було відкрито виконавче провадження по даній справі.

По-друге, якщо виявиться, що дійсно відбувалося приховування дійсного заробітку існує норма згідно статті 74 частини 4 Закону України «Про виконавче провадження» де державний виконавець обчислює розмір заборгованості із сплати аліментів, складає відповідний розрахунок та повідомляє про нього стягувачу і боржнику: за заявою сторін виконавчого провадження.

Тому, дану проблему можна вирішити звернувшись до Державної виконавчої служби, але якщо виникає спір у розрахунку заборгованості існує стаття 195 частина 4 Сімейного кодексу України , розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, приватним виконавцем, а у разі спору – судом. 

Звернутися до суду можна в будь-який час, так як згідно статті 20 Сімейного кодексу України, « до вимог, що випливають із сімейних відносин, позовна давність не застосовується, крім випадків, передбачених частиною 2 статті 72, частиною 2 статті 129, частиною 3 статті 138, частиною 3 статті 139 цього Кодексу». Також, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі – у справах про стягнення аліментів, згідно п. 3 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ!:  Юрист Дупак В.Г.: відкриваємо інтернет-магазин, регламентація діяльності

І завжди потрібно пам`ятати, що кожне правопорушення є підставою для покладення відповідної відповідальністі. Згідно статті 164 Кримінального кодексу України, «злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, – карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років».

Отже, а ліменти є одним із способів виконання батьками обов’язку по утриманню дітей. Але, краще було б, аби батьки розуміли це не як обов’язок, а мали своє внутрішнє прагнення опікуватися та допомогати своїй дитині, адже любов та увага є найголовнішим забезпеченням її повноцінного розвитку в майбутньому.

ПОШИРИТИ СТАТТЮ В СОЦМЕРЕЖІ