НОВЕЛИ ЗАКОНОДАВСТВА

Юрист Дупак В.Г.: експертиза призначається лише у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші докази

Адвокат Валентин Дупак
ДУПАК ВАЛЕНТИН ГЕРМАНОВИЧ ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ, ЮРИСТ ОНЛАЙН, юрист рівне, адвокат рівне, безкоштовна юридична консультація, юрист Рівне, юрист Ровно, Дупак Валентин, Дупак Валентин, Германович, юридична консультація, адвокат, юрист, сімейне право, аліменти, КУпАП, кримінальне право, трудове право, господарського, цивільного, кримінального, корпоративного, та адміністративного права, розлучення, суд, консультації, юрист сарни, юрист костопіль, автоюрист, автоадвокат, сімейний адвокат, Народний Рух, Народний Рух України, рівне, Рівне, Ровно

Позивач звернувся до суду із позовом про визнання договору оренди недійсним, обґрунтовуючи свою вимогу тим, що підпис на договорі не належить директору підприємства.  Ухвалою суду в порядку, передбаченому ст. 41 ГПК України, у справі призначено почеркознавчу експертизу; ухвалу мотивовано тим, що необхідні спеціальні знання, якими не володіє суддя, для встановлення справжності та належності підпису певній особі на спірному договорі.  

Після призначення судової експертизи провадження у справі (Справа № 909/714/16) було зупинене на підставі ст. 79 ГПК України.  Відповідач оскаржив ухвалу про призначення експертизи та зупинення провадження. Суд апеляційної інстанції відмовив відповідачу, суд касаційної інстанції задовільнив прохання відповідача, скасував зупинення провадження  та направив справу до суду першої інстанції для розгляду.

Суд касаційної інстанції прийшов до висновку, що у призначенні експертизи на момент її призначення не було необхідності. Так, спірний договір фактично виконувався сторонами, про що у справі містились письмові докази – документи, які суд першої інстанції повинен був досліджувати, та яких було достатньо для прийняття рішення у справі.  Дослідження цих документів не потребує спеціальних знань та залучення експерта у справу.

Разом з цим будь яке необґрунтоване зупинення провадження у справі є порушення права сторони на справедливий та публічний розгляд справи упродовж розумного строку, тому  судами першої та апеляційної інстанції були порушені норми процесуального права,  і їх акти підлягають скасуванню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ!:  Відповідальність боржника за порушення грошового зобов'язання повинна бути визначена до стягнення виключно в національній валюті України / юрист Дупак Валентин Германович