На сьогодні вже важко представити життя без мобільного телефону. А тому все частіше власники задають питання: як знайти вкрадений телефон?
Основною перевагою мобільного телефону є саме його мобільність. Адже телефон можна вільно носити в кишені брюк, жіночій сумочці і просто в руках.
Це притягає зловмисників, тому крадіжки мобільних телефонів стали одними з найпоширеніших злочинів.
Схема злочинців проста: скориставшись тим, що хазяїн телефону відволікся, мобільний викрадають, в подальшому відключають і перепродують на ринку, де у нього з’являється новий власник.
По суті, купівля телефону без відповідних документів до нього припускає можливість того, що він викрадений, проте незрівняна дешевизна таких телефон завжди притягає покупців.
Що ж робити і як знайти вкрадений телефон?
Правила при покупці телефону:
1) Передусім, будьте уважні при купівлі телефону
Навіть якщо ви купуєте телефон в торговій точці, попросіть у продавця документи на нього (коробку, інструкцію по застосуванню, гарантію).
2) Не лінуйтеся і звірте індивідуальний номер IMEI
Він вказаний на коробці, з номером IMEI телефону, який зазаначений під батареєю телефону.
3) Попросіть у продавця чек
В ньому повинні бути вказані дата купівлі, вартість, марка і модель телефону, що купується. Крім того, чек повинен містити дані продавця – прізвище та ініціали, номер магазину, торгової точки.
Ці прості заходи безпеки дозволять вам у разі виникнення яких-небудь проблем з купленим телефоном набути статусу добросовісного покупця. У такій ситуації ви можете претендувати на куплений телефон.
Крім того, якщо у вас все ж вилучать такий телефон, є шанс повернути гроші у особи, яка продала вам подібний товар.
Випадки, в яких власник має право витребувати майно від добросовісного набувача, перераховані в ст. 388 Цивільного кодексу України.
Якщо ж ви купуєте мобільний без документів навіть в торговій точці або бутику, тим більше у малознайомих осіб, не розраховуйте на те, що телефон залишиться у вас.
У такому разі ви потрапляєте в розряд недобросовісних набувачів.
Багато хто помилково вважає, що такий телефон не зможуть повернути істинному власникові. Насправді телефон залишається вкраденим, а відсутність документів до телефону є безперечним доказом і приводом вилучити такий телефон.
Знайдений телефон також прирівнюється до викраденого і підлягає поверненню власникові.
Дії при викраденні телефону:
Значно більше проблем виникає у разі крадіжки мобільного телефону.
Але якщо ви зіткнулися з такою неприємністю, не падайте духом, а докладіть якомога більше зусиль, щоб повернути викрадений мобільний.
1) По-перше, зверніться з письмовою заявою в міліцію
Як написати заяву вам підкажуть в черговій частині. Крім того, в міліції від вас приймуть пояснення, в якому необхідно викласти обставини, при яких викрали телефон.
У заяві, поясненні необхідно вказати номер сім-карти, а також індивідуальний номер IMEI телефону.
Пам’ятайте про те, що із заявою бажано звертатися у відділення міліції того району, в якому вчинили крадіжку, оскільки діє принцип територіальності – співробітники міліції розслідують злочини, вчинені на території свого району.
У будь-якому разі заява не залишиться без уваги і буде спрямована у відповідне відділення міліції, проте така пересилка займе час, що є дуже важливим при пошуці злочинця.
2) Очікуйте результатів розслідування
Після подання заяви співробітники міліції проведуть первинну перевірку, після чого відкриють кримінальне провадження. На досудове розслідування кримінального провадження відведений стандартний термін в 2 місяці.
Слід зазначити, що в останній час став доступним моніторинг, який проводиться за запитом співробітників міліції. Суть його така: IMEI мобільного телефону дозволяє відстежувати усі його переміщення, а отже, знайти викрадений телефон і встановити осіб, що вчинили крадіжку. Тому останнім часом подібні злочини швидко розкриваються!
Незважаючи на це, будьте уважні зі своїм мобільним телефоном, не залишайте його без нагляду, щоб убезпечити себе. При купівлі ж телефону не намагайтеся економити, адже скупий платить двічі.