НОВЕЛИ ЗАКОНОДАВСТВА

За продаж алкогольних напоїв та тютюну неповнолітнім особам відповідальність несе продавец

Адвокат Валентин Дупак
ДУПАК ВАЛЕНТИН ГЕРМАНОВИЧ ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ, ЮРИСТ ОНЛАЙН, юрист рівне, адвокат рівне, безкоштовна юридична консультація, юрист Рівне, юрист Ровно, Дупак Валентин, Дупак Валентин, Германович, юридична консультація, адвокат, юрист, сімейне право, аліменти, КУпАП, кримінальне право, трудове право, господарського, цивільного, кримінального, корпоративного, та адміністративного права, розлучення, суд, консультації, юрист сарни, юрист костопіль, автоюрист, автоадвокат, сімейний адвокат, Народний Рух, Народний Рух України, рівне, Рівне, Ровно

Як відомо, законодавством  забороняється продаж алкогольних  виробів  особам, які не досягли 18 років. Проте, у погоні за додатковим прибутком досить часто ця заборона  ігнорується.

ВАСУ (справа №К/800/64/17) залишив без задоволення касаційну скаргу Приватного підприємця, а рішення попередніх судових інстанцій без змін.

Підприємець звернулась до суду з позовом до ДФС області (відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 13 600,00 грн. за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, яким не виповнилось 18 років.

Матеріалами адміністративної справи було встановлено, що працівниками міліції виявлено факт адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 156 КУпАП, а саме громадянка, працюючи продавцем в магазині, що належить позивачеві, реалізувала двом неповнолітнім пляшку вина та пачку сигарет.

При цьому позивач посилалась на те, що продавчиня не перебувала з нею у трудових відносинах та відповідати за її дії вона не повинна.

Але за висновком  ВАСУ, відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суди попередніх інстанцій цілком правомірно не взяли до уваги вказані аргументи, оскільки продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, відбулось в магазині, який належить Підприємцю, а продавчиня фактично була допущена до здійснення торгівлі у місці здійснення підприємницької діяльності позивачем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ!:  Оскарження протоколу по ст. 130 КУпАП

Суд касаційної інстанції зазначив, що  ч. 1 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Відповідно до ч. 4 ст. 15-3 вказаного Закону продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

Згідно п. 5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790, підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб’єктами господарювання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.