НОВЕЛИ ЗАКОНОДАВСТВА

Оскарження штрафу за порушення ст. 130 КУпАП (ч.1, ч.2)

Адвокат Валентин Дупак

Притягнення за порушення ст. 130 КУпАП (ч.1, ч.2): керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння – не завжди може бути справедливим!

Працівники поліції часто нехтують правами громадян виносячи неправомірні рішення.

У разі потреби у допомозі – ЗВЕРТАЙТЕСЬ не зволікаючи

(АДВОКАТСЬКЕ БЮРО “ДУПАКА ВАЛЕНТИНА ГЕРМАНОВИЧА”

м. Рівне, вул. Гагаріна, 39, офіс 25
Тел.: 068-647-10-77, 073-647-10-77)!!!

Поліцейський не має права порушувати порядок огляду!

Порядок проходження огляду викладений у ст. 266 КУпАП і сладається з наступного. Огляд на стан сп’яніння проводиться поліцейським:

  1. на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (зазвичай це Драгер);
  2. лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку);
  3. у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я;
  4. у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані, проведення огляду на стан сп’яніння учасників цієї пригоди є обов’язковим у закладі охорони здоров’я.

Варто розумінти, що огляд водія на стан сп’яніння, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан сп’яніння, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ!:  Юрист Рівне: Рівненський районний суд Рівненської області

Двоє свідків!

Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

Час проходження огляду обмежений.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров’я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров’я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.

Найголовніше те, що огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вищенаведених вимог, вважається недійсним.

Як оскаржити постанову за ст. 130 КУпАП?

Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП найчастіше закривають за таких обставин:

  1. за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення;
  2. закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;

Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Без Вас справа не повинна розглядатися, але якщо Ви навмисно затягуєте процес суди часто виносять Постанови за відсутності водіїв. Таким чином, якщо пройшло більш ніж 3 місяці справа має бути закрита.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ!:  Позовна заява про розлучення. Приклад

Як довести, що у Вашому випадку не має складу або події адмін правопорушення?

Пам’ятайте, що увесь процес складання протоколу та спілкування з поліцейським повинен фіксуватися на нагрудну камеру. У разі виникнення якихось питань Ви маєте право витребувати відеозапис. Також необхідно залучати свідків та будь-які можливі докази Вашої невинуватості.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Участь захисника (адвокат по 130 КУпАП)

У розгляді справи про адміністративне правопорушення може брати участь лише адвокат і можливий правопорушник!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ!:  Розподіл спадкового майна. Поради юриста

Перед усім потрібно розуміти, що оскарження протоколу у суді потребує спеціальних знань і не слід нехтувати допомогою адвоката.

Адвокат має право знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання; за дорученням особи, яка його запросила, від її імені подавати скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справу, а також мають інші права, передбачені законами України.

Слід пам’ятати, що санкція даної статті (ст. 130 КУпАП) передбачає не лише штраф у розмірі від 17000 гривень із сплатою судового збору, але й позбавлення права керування строком від 1 (одного) року!

НЕ НЕХТУЙТЕ ПРАВОМ НА ЗАХИСТ!

У разі потреби у допомозі – ЗВЕРТАЙТЕСЬ не зволікаючи:

АДВОКАТСЬКЕ БЮРО “ДУПАКА ВАЛЕНТИНА ГЕРМАНОВИЧА”

м. Рівне, вул. Гагаріна, 39, офіс 25

Тел.: 068-647-10-77, 073-647-10-77

ВАРТІСТЬ ОСКАРЖЕННЯ – 17 000 грн.